O NAS

W ciągu kilkunastu lat działalności z małej rodzinnej firmy stworzyliśmy profesjonalną stocznię, której jachty docenione zostały nie tylko w Europie, ale również w najodleglejszych zakątkach świata (Ameryka Południowa, Japonia, Afryka, Syberia).

Doświadczenie w branży, ciągłe udoskonalanie technologii i stosowanie nowoczesnych narzędzi, a przy tym dążenie do perfekcji i nastawienie na spełnianie oczekiwań klientów sprawiły, iż grupa zadowolonych odbiorców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

W 2019 r. odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Badawczo – Rozwojowego naszej stoczni. Z powstaniem centrum wiąże się znaczna rozbudowa naszej firmy.

W ramach projektu stocznia Northman zyskała dodatkowe piętro z przeznaczeniem na część laboratoryjną, pracownie specjalistyczne oraz pomieszczenia dla wykwalifikowanej kadry naukowej.

Powstała również dodatkowa hala, w której umieszczone zostało nowoczesne pięcioosiowe centrum frezarskie CNC. W związku z rozwojem stoczni oraz w ramach projektu przewidziany jest również wzrost zatrudnienia.

Całkowita wartość projektu wyniosła niemal 5 mln. zł, z czego ok. 55 % stanowi kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem powstania centrum jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności naszej firmy poprzez stosowanie nowych technologii oraz prowadzenie zaawansowanych badań przemysłowych i prac rozwojowych. Przełoży się to na tworzenie nowych modeli jachtów oraz wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w dotychczas produkowanych jednostkach.

Zdolność produkcyjna, z początkowych kilku jednostek rocznie, wzrosła obecnie do ponad 150 a załoga z kilku osób do 100. Przez ten okres wyłoniliśmy zgrany i profesjonalny zespół, którego doświadczenie przekładające się na najwyższą jakość wytwarzanych produktów, jest podstawą naszej firmy.

Realizujemy również niestandardowe projekty, wykonując jachty zgodnie ze specyfikacją zamawiającego. Stosowanie najwyższej jakości materiałów, profesjonalny park maszynowy, wydzielone strefy produkcyjne (rozpoczynając na kabinie do natrysku żelkotów, a kończąc na stanowisku kontroli jakości z basenem i deszczownią) i nadzór na każdym etapie powstawiania jachtu, spełniają marzenia o wyjątkowej jednostce posiadającej niespotykaną stylistykę.

Własne modele jachtów żaglowych Maxus i motorowych Northman, Nexus, Courier, cieszą się popularnością wśród najbardziej wymagających żeglarzy. Zdobywają one nie tylko liczne nagrody, ale również spełniają surowe normy europejskie, czego dowodem jest przyznanie nam certyfikatów CE na wszystkie jednostki.

Jakość na najwyższym poziomie.
Nasze jachty zdobywają uznanie na całym świecie. Cechują się nautyką na najwyższym poziomie. Świadczą o tym pozytywne opinie polskich i zagranicznych żeglarzy, ale również duża ilość nagród przyznanych przez czołowych ekspertów w branży, zarówno w kraju jak i za granicą.

Tworzymy jednostki przeznaczone zarówno na śródlądzie jak i na wody morskie. Na regaty jak i do turystycznej żeglugi, a nawet na wyprawy dookoła świata (Maxus Solo Around, Call of the Ocean). Wersje doskonałe do czarteru, ale też wymagające realizacje indywidualne (armatorskie). Bazujemy na najwyższej jakości osprzęcie.

Bezpieczeństwo:
Nasze jachty podlegają certyfikacji przez Polski Rejestr Statków. Jednostki przygotowujemy również pod szczegółowe wymogi innych państw, jak i organizacji (np. odpowiednie kategorie Offshore Special Regulations wg ISAF).

Jesteśmy użytkownikami swoich jachtów: nowoczesna flota Ahoj Czarter licząca ponad 100 jednostek, bazuje wyłącznie na jachtach wyprodukowanych w stoczni Northman. Co roku testujemy i analizujemy wprowadzane na naszych jednostkach udoskonalenia i modyfikacje. Zebrane doświadczenie pozwala nam budować jeszcze doskonalsze jednostki, zgodne z oczekiwaniami klient.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

zestawienie znaków _polska wschodnia RP EUR
Scroll to Top
Call Now Button