SZYBKI ORAZ EKONOMICZNY

Motorowy jacht stoczni Northman wyznaczający nową jakość w segmencie jachtów wypornościowych. Doceniony został podczas premierowego pokazu na Targach Wiatr i Woda 2012, gdzie zdobył główną nagrodę („Gwóźdź Targów Wiatr i Woda”) w kategorii jacht motorowy duży.

Jacht cechuje nowoczesna sylwetka z wygodnym pokładem słonecznym oraz ciekawie zaprojektowane wnętrze. To wszystko zapewnia użytkownikowi komfort mieszkalny, który w połączeniu z wysokiej klasy osprzętem, łatwością obsługi i niskim zużyciem paliwa, tworzy wyjątkową jednostkę.

Houseboat produkowany był w dwóch podstawowych wersjach:

spacerowej (Nexus 850),
półślizgowej (Nexus 850 Vmax)

Wersja półślizgowa została wzbogacona o:

60 KM silnik, który przy osiągnięciu maksymalną prędkości 27,9 km/h zużywa tylko 17l paliwa/h.
stały zbiornik paliwa 160 l;
wskaźnik poziomu paliwa
stałą owiewkę

Dzięki niskiej, wolnej burcie oraz specjalnie zaprojektowanej części podwodnej Nexus 850 jest jednostką wyjątkowo sterowną, przewidywalną podczas manewrów portowych i w trakcie rejsów w trudnych warunkach.

Wysokość wnętrza ponad 1,9 m., obszerna mesa z dużym kambuzem oraz funkcjonalna kabina WC, to tylko niektóre z licznych atutów mieszkalnych Nexusa. Nie bez znaczenia jest również liczna ilość szafek, schowków i bakist, dzięki której stworzona została duża możliwość ształowania i autonomia żeglugi. Wnętrze jachtu może być wykonane w wersji zabudowy otwartej lub zamkniętej. Przestrzeń mieszkalna składa się z dwóch kabin, rufowej i dziobowej z pełnowymiarowymi kojami dwuosobowymi oraz z dodatkowej podwójnej w mesie.

Integralne platformy kąpielowe, funkcjonalny kokpit, wzbogacony o możliwość zamknięcia opuszczanymi siedziskami i opcję osłonięcia składanym bimini oraz wydzielone, w przedniej części pokładu, miejsca do opalania – sprawiają iż Nexus 850 stał się jachtem wygodnym zarówno do mieszkania jak i wypoczynku na łonie natury. Atutem są również szerokie półpokłady, dzięki którym możliwe jest stworzenie dobrej komunikacji w obrębie całej jednostki.

Występujące platformy kąpielowe stanowią dodatkowe zabezpieczenie wytłumionego silnika. Poprzez umieszczenie go w dodatkowo w laminowanej wnęce i przykryciu klapą wygłuszającą, udało się ograniczyć hałas nieunikniony na innych jachtach tego typu.

GALERIA

DANE TECHNICZNE

8,62 m

DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA

2,9 m

SZEROKOŚĆ KADŁUBA

0,40 m

ZANURZENIE MIN/MAX

10HP-30HP

MOC SILNIKA

4 + 2

LICZBA KOI

C/B

KATEGORIA CE

1,90 m

WYSOKOŚĆ WNĘTRZA

2200 kg

MASA

UKŁAD WNĘTRZA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

zestawienie znaków _polska wschodnia RP EUR
Scroll to Top
Call Now Button