• Polski
  • English
  • Русский

Żeglarz roku 2014

Kategoria: Cобытий

BROŻKA I KASIA WYGRAŁY !!!

15.01.2014 o godz. 22:00 zakończyło się głosowanie w plebiscycie magazynu «Wiatr» o tytuł Żeglarza Roku 2014

Zwyciężyły Dobrochna Nowak i Katarzyna Sałaban, które na zbudowanym w naszej stoczni Maxusie 22, bez silnika, dotarły na Islandię. Był to jeden z etapów projektu Maxus Solo Around (samotne opłynięcie ziemii najmniejszym polskim jachtem).

Walka była bardzo zacięta, ale ostatecznie z wynikiem 45,8 % głosów- DZIEWCZYNY WYGRAŁY
Brożka i Kasia w czasie dwumiesięcznego rejsu przepłynęły trasę Polska – Szetlandy – Wyspy Owcze – Islandia, pokonując niemal 3,5 tys. mil morskich. Pomimo trudnych warunków, wyprawa zakończyła się pełnym sukcesem.

O nagrodzie: jej celem jest uchonorowanie żeglarza, którego dokonania wzbudziły największy podziw i uznanie czytelników. Laureat otrzyma pamiątkową statuetkę oraz wartościowe nagrody. Sylwetki kandydatów na stronie www.wiatr.pl oraz w świątecznym wydaniu „Wiatru”.

SERDECZNE GRATULACJE
Rejs «Atlantic Puffina» który poprowadziła Dobrochna razem z Kaśką Sałaban otrzymał najważniejsze polskie wyróżnienie żeglarskie w konkursie «Rejs Roku 2014» i «Srebrny Sekstant»(Nagroda Ministra Infrastruktury i Rozwoju). O jego przyznaniu decyduje Jury któremu przewodniczy kontradmirał Czesław Dyrcz. Jury zwróciło uwagę, że Maxus 22 to najmniejszy polski jacht który pokonał tę trasę. Z komunikatem Jury można zapoznać się na stronie www.rejsroku.pl

Więćej o wyprawie > www.zewoceanu.pl