• Polski
  • English
  • Русский

Nowe publikacje w dziale prasa

Kategoria: Cобытий

Testy, artykuły, relacje …

Zapraszamy do czytania.

PEŁNE MATERIAŁY > tutaj

PONIŻEJ ZAPOWIEDZI

ŻAGLE

Maxus 22 — Harmonizujący z otoczeniem. Niemal równo rok po mazurskim teście zgrabnego Maxusa 22 w usportowionej wersji z mieczem szybrowym, przetestowaliśmy typową wersję tej jednostki-turystyczną, z mieczem obrotowym. Naszym zdaniem idealnie pasuje wielkoscią do naszych jezior i infrastruktury portowej. Test wykazał przy tym, że to nie jedyna zaleta tego ciekawego jachciku.

Maxus 28 to jeden z tych czarterowych jachtów, który trzeba rezerwować przed sezonem, ze względu na wielu chętnych na żeglowanie nim. Powstał kilka lat temu, ale jak widać, nadal nie traci nic na atrakcyjności. Wielkościowo też pasuje do realiów mazurskich – ma tak dobraną wielkość, że mieści się nawet w ciasnych portach, a oferuje przy tym wiele wygód.

Nexus 850 został opracowany z myślą o czarterach mazurskich, jednak szybko okazało się, że znakomicie radzi sobie również w warunkach morskich. Sprawdzono to dobrze w fabrycznych rejsach morskich po Bałtyku.

JACHTING

Maxus 26 porusza się po wodzie z nadzwyczajną lekkością. Nowoczesne kształty kadłuba Maxusa 26 obiecują wiele atrakcji w żwgludze i … dotrzymują słowa.

Maxus 33.1 RS  Koło sterowe na jachcie śródlądowym? 10-metrowy jacht na Mazurach? Czy jest miejsce dla tak dużych jednostek na jeziorach? Takie pytania cisnęły się na usta niejednemu żeglarzowi, gdy na Mazurach zaczęły pojawiać się coraz większe łodzie. Dzisiaj stały się niemal codziennym widokiem.

WIATR

Maxusem 22 dookoła świata Szymon Kuczyński wyruszył pod koniec listopada w samotny rejs dookoła świata Maxus Solo Around. Czym jego nowa łódź różni się od seryjnych maxusów?

Maxus 28, czyli jak spelnić marzenia. Maxus 28 to trzecia konstrukcja (po modelach 33 i 24) z nowej linii jachtów wegorzewskiej stoczni Northman. Przez cztery lata od zwodowania prototypowego egzemplarza wyprodukowano niemal 100 takich łodzi.