• Polski
  • English
  • Русский

Maxus Challenge

 

Maxus Challenge – nowe oblicze żeglarskich spotkań.

 

Po ogłoszeniu komunikatu o braku tegorocznych Regat Northman-Cup napłynęło do nas wiele e-maili z prośbą o niezaprzestanie organizacji wydarzenia, które skupia miłośników Maxusów.  Dla większości kontaktujących się z nami osób ważna była wyjątkowa atmosfera jaką tworzą zaprzyjaźnieni z nami żeglarze oraz możliwość sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności na pokładach jachtów Maxus. I tak, po licznych konsultacjach oraz analizie Waszych oczekiwań, podjęliśmy decyzję o stworzeniu imprezy skierowanej do wszystkich żeglarzy, którzy wspólnie z nami chcieliby rozpocząć sezon i uczestniczyć w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było.  Nadaliśmy mu nazwę „Maxus Challenge”.

Do udziału w wydarzeniu udostępniamy flotę jachtów Maxus dostępnych w ofercie Ahoj Czarter, jak również zapraszamy armatorów Maxusów ze swoimi jednostkami.

Celem spotkania jest efektywne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w gronie osób, które miały okazję lub plany rywalizować ze sobą na pokładach jednostek Maxus. Formuła wydarzenia przewiduje zarówno organizację prelekcji dot. efektywnej żeglugi jachtami Maxus oraz trymu jachtu, tajników przygotowania jachtu do sezonu, regulacji żagli i takielunku, jak i spotkania towarzyskie przy ognisku i muzyce na żywo w tawernie Keja, oraz najważniejsze – treningi żeglarskie pod okiem doświadczonych trenerów i sędzi oraz wyścigi na jeziorach Mamry i Święcajty. Spotkania poprowadzą znani już z imprez Northman-Cup żeglarze, sędzia i pracownicy stoczni.

W trakcie wydarzenia możliwa będzie nie tylko wymiana doświadczeń pomiędzy żeglarzami, ale i testy różnych jednostek Maxus oraz Nexus i Northman 1200.

Impreza zorganizowana zostanie w terminie, w którym jachty wyczarterować możecie w Ahoj Czarter w bardzo korzystnych cenach.

 

Główne założenia wydarzenia

Termin i miejsce: 24-26.05.2019r., Węgorzewo (Port ZHP i Tawerna Keja).

Formuła wydarzenia: trening regatowy i wyścigi na j. Mamry i Święcajty, prelekcje i luźne spotkania o tematyce żeglarskiej, koncerty w tawernie i wieczorne ogniska w piątek i sobotę.
Flota: jachty z floty Ahoj Czarter oraz armatorskie jednostki żaglowe Maxus z armatorami na pokładzie.

Koszt udziału: wpisowe 60 zł/osobę. W ramach wpisowego każdy z uczestników otrzyma funkcyjną koszulkę z logo Maxus uprawniającą do udziału w wydarzeniu.

Wpisowe nie obejmuje wyżywienia, ale organizator wieczornych koncertów Port Keja, specjalnie dla uczestników wydarzenia  przyznał 15% rabatu na Maxus Challengowe menu Tawerny Keja (wyżywienie i alkohol).

 

Maxus Challenge – istotne założenia:

W związku z wydarzeniem Maxus Challenge rozszerzyliśmy daty i godziny odbioru oraz zdania jachtów czarterowanych z floty Ahoj Czarter. Odbiór jednostek możliwy będzie od dnia 23.05.2019 od godz. 17.00, zdanie natomiast powinno się odbyć w dniu 26.05.2019 do godz. 17:00 (w przypadku portu Węgorzewo) oraz do godz. 19.00 (w przypadku portu Wilkasy).

Ideą przewodnią wydarzenia jest jak najlepsze dostosowanie imprezy do Państwa oczekiwań – zachęcamy do przesyłania propozycji dot. programu zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Wstępnie planujemy organizację kilku prelekcji o różnej tematyce związanej ze skuteczną żeglugą jachtami Maxus (trym jachtu, przygotowanie jachtu, technika prowadzenia), jak i wspólną pracę nad techniką na wodzie pod okiem naszych trenerów i głównego konstruktora jachtów Maxus. Nasza kadra jest do Państwa dyspozycji, dlatego weźmiemy pod uwagę wszelkie sugestie i postaramy się dostosować program do Państwa oczekiwań.

 

 AGENDA MAXUS CHALLENGE 2019

Czwartek, 23 maj 2019
od 16:00 Odbiór jachtów
Piątek, 24 maj 2019
09:00 TAWERNA KEJA (port Węgorzewo). Otwarcie wydarzenia, powitanie uczestników, odprawa załóg. Prelekcja: przygotowanie jachtu do skutecznej żeglugi (prowadzący Jacek Daszkiewicz – konstruktor jachtów Maxus) / lub wyjście na wodę (w zależności od pogody).
Trening na wodzie pod okiem trenerów – j. Mamry
ok.15:00 Powrót do portu
Przerwa na obiad
17:00 TAWERNA KEJA. Odprawa potreningowa, omówienie wydarzeń na wodzie. Prelekcja: technika prowadzenia jachtu (prowadzący Szymon Jabłkowski – Klubowy Mistrz Polski)
19:00 MIEJSCE PRZY TAWERNIE KEJA. Ognisko. Dialog z kadrą trenerów, która pozostaje do dyspozycji zawodników do godz. 20.00. Dostępna kadra: Jacek Daszkiewicz, Piotr Lewandowski, Szymon Jabłkowski, Wiktor Plitko.
20:00 TAWERNA KEJA. Koncert szantowy, dyskoteka
Sobota, 25 maj 2019
09:00 TAWERNA KEJA. Odprawa załóg. Prelekcja: geometria startu i mety (skąd wieje wiatr) -prowadzący Wiktor Plitko
11:00 Wyjście na wodę – j. Mamry
12:00 Rozpoczęcie wyścigów
ok.17:00 Powrót do portu
Przerwa na obiad
18:00 TAWERNA KEJA. Odprawa po wyścigach, omówienie wydarzeń na wodzie. Pytania do kadry (Piotr Lewandowski, Szymon Jabłkowski, Wiktor Plitko). Wyróżnienia dla załóg.
19:00 MIEJSCE PRZY TAWERNIE KEJA. Ognisko. Dialog z kadrą trenerów, która pozostaje do dyspozycji zawodników do godz. 20.00)
20:00 TAWERNA KEJA. Koncert szantowy/dyskoteka
Niedziela, 26 maj 2019
09:00 TAWERNA KEJA. Odprawa załóg.
Długi wyścig
ok.14:00 Zejście z wody
15:00 Zakończenie wydarzenia, pożegnanie gości. Wyróżnienie dla wytrwałych.
 

Kadra:

Jacek Daszkiewicz – Konstruktor jachtów Maxus.
Piotr Lewandowski – Mistsz Słowacji, Wicemistrz Polski, zwycięzca PPJK, klasa T3
Szymon Jabłkowski – Klubowy Mistrz Polski, Wicemistrz Polski w Matchracingu, Mistrz Holandii Matchracing
Wiktor Plitko – Mistrz Polski Jachtów kabinowych, wice-mistrz Polski MŻMP, Wicemistrz Łotwy (Matchracing)

 

REGULAMIN MAXUS CHALLENGE 2019

&1
Warunki uczestnictwa

1. W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby, które:
– dokonają formalności zgłoszeniowych
– zobowiązują się do przestrzegania zasad Regulaminu Maxus Challenge 2019 oraz zasad określonych w umowie czarteru/umowie uczestnictwa.
2. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku (podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Osoba biorąca udział w wydarzeniu wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora swego wizerunku, imienia i nazwiska oraz głosu na potrzeby promocji wydarzenia oraz firmy Northman Krzysztof Stępniak i Ahoj Czarter s.c. Sylwia Stępniak Krzysztof Stępniak (ul. Przemysłowa 10, 11-600 Węgorzewo).

&2
Zasady ogólne

1. Podczas procedury startowej obowiązuje nakaz ustawienia w pionie silników. Wprowadza się również obowiązek zdjęcia z dziobu kotwicy.
2. Zabrania się:
– zdejmowania silników na czas treningów,
– demontowania zabudowy jachtów,
– wyjmowania z jachtów materacy oraz wyposażenia ratunkowego.
3. Sternik w razie rezygnacji z udziału w treningach lub chęci wcześniejszego spłynięcia do portu, zobowiązuje się poinformować przedstawiciela Ahoj Czarter o swojej decyzji (+ 48 724 666 766)
4. Każdy uczestnik imprezy otrzyma dedykowany T-shirt, uprawniający do udziału w wydarzeniu. T-shirt stanowi również identyfikator uprawniający do zniżek w Tawernie Keja (miejscu prelekcji i spotkań wieczornych).
5. Uczestnik wydarzenia przejmuje pełną odpowiedzialność za ewentualne straty i uszkodzenia spowodowane przez niego w czasie trwania wydarzenia.
6. Każdy uczestnik wydarzenia podejmuje samodzielnie decyzję o udziale w poszczególnych etapach wydarzenia, jak również o żegludze lub udziale w treningu i wyścigach. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód rzeczowych, zdrowotnych lub osobistych uczestników wydarzenia i osób trzecich.
7. Zabrania się umieszczania jakichkolwiek reklam i oznaczeń podmiotów komercyjnych i marek na sprzęcie dostarczonym przez organizatora (w tym na jachtach). Ewentualne decyzje wyłączające to ograniczenie podejmuje przedstawiciel organizatora – Pan Wiktor Plitko.

&3
Komunikacja z zawodnikami

1. Każdy zgłoszony sternik zobowiązuje się do uczestnictwa w odprawie przedtreningowej każdego dnia. Komunikaty ustne podane na odprawie są wiążące i mogą zmieniać wstępny harmonogram wydarzenia.
2. Oficjalne pisemne komunikaty dla zawodników będą wywieszone na tablicy informacyjnej przed domkiem Ahoj Czarter w porcie ZHP Węgorzewo.

 

OPIS WYDARZENIA:

24.05.2019 (Piątek): dla chętnych osób nasi trenerzy będą do dyspozycji na wodzie. Tego dnia odbędą się wyścigi treningowe i praca nad techniką żeglugi na j. Mamry. W godzinach wieczornych wymienimy się spostrzeżeniami na temat czasu spędzonego na wodzie oraz efektywniejszego wykorzystania jachtów. Nasza kadra odpowie na Państwa wszelkie pytania. Dzień zakończymy ogniskiem (w razie sprzyjających warunków) i koncertem w Tawernie Keja.

25.05.2019 (Sobota): w godzinach porannych odbędzie się prelekcja oraz odprawa załóg. Głównym punktem dnia będą wyścigi treningowe oraz wyścigi klasyfikowane, które w zależności od pogody odbędą się na j. Mamry. W czasie popołudniowej prelekcji nastąpi podsumowanie dnia i powyścigowa odprawa. Zwieńczeniem treningowych zmagań będzie czas spędzony przy ognisku i dźwiękach koncertu szantowego.

26.05.2019 (Niedziela): w godz. rannych przeprowadzona zostanie odprawa załóg, po niej uczestnicy wydarzenia wypłynął na jezioro, gdzie odbędzie się długi wyścig. Ok. godz. 14.00 nastąpi powrót do portu i zakończenie wydarzenia.

Przez cały czas trwania „Maxus Challenge” nasza kadra będzie do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania dot. jachtów Maxus i żeglugi tymi jednostkami.

Do udziału w wydarzeniu dopuszczone są jachty armatorskie marki Maxus oraz jachty czarterowe Maxus z oferty Ahoj Czarter (www.ahoj.pl)

Rejestracja udziału w wydarzeniu Maxus Challenge – wyłącznie w biurze Ahoj Czarter (www.ahoj.pl) .

 

Opłaty:

– wpisowe – 60 zł/osobę (w kwocie tej wliczona jest koszulka klubowa dla każdego uczestnika oraz identyfikator uczestnika wydarzenia)

– oferta wynajmu jachtów z floty Ahoj Czarter:
Maxus 22 Prestige  – 656 PLN
Maxus 22 Standard – 624 PLN
Maxus evo 24 Prestige +*  – 832 PLN
Maxus evo 24 Ptrestige + **  –  864 PLN
Maxus evo 24 Prestige **  –  800 PLN
Maxus 26 Prestige + ** – 960 PLN
Maxus 26 Prestige + *   – 928 PLN
Maxus 26 Prestige **   –  912 PLN
Maxus 28 Standard ** – 1 056 PLN
Maxus 33.1 RS Exclusive **   – 2 528 PLN
Maxus 33.1 RS Prestige + ** – 1 824 PLN
Maxus 33.1 RS Prestige **    – 1 696 PLN
Maxus 33.1 RS Standard **  – 1 664 PLN

 

Zgłoszenia oraz rezerwacja jachtów: biuro@ahoj.pl, + 48 602 398 208.

 

Pamiętajcie – wydarzenie tworzymy dla Was i dlatego każda informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna!

Jeżeli wydarzenie spełni Wasze oczekiwania – rozważymy jego kontynuację.