• Polski
  • English

Maxus Challenge

 

Maxus Challenge – nowe oblicze żeglarskich spotkań.

 

Po ogłoszeniu komunikatu o braku tegorocznych Regat Northman-Cup napłynęło do nas wiele e-maili z prośbą o niezaprzestanie organizacji wydarzenia, które skupia miłośników Maxusów.  Dla większości kontaktujących się z nami osób ważna była wyjątkowa atmosfera jaką tworzą zaprzyjaźnieni z nami żeglarze oraz możliwość sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności na pokładach jachtów Maxus. I tak, po licznych konsultacjach oraz analizie Waszych oczekiwań, podjęliśmy decyzję o stworzeniu imprezy skierowanej do wszystkich żeglarzy, którzy wspólnie z nami chcieliby rozpocząć sezon i uczestniczyć w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było.  Nadaliśmy mu nazwę „Maxus Challenge”.

Do udziału w wydarzeniu udostępniamy flotę jachtów Maxus dostępnych w ofercie Ahoj Czarter, jak również zapraszamy armatorów Maxusów ze swoimi jednostkami.

Celem spotkania jest efektywne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w gronie osób, które miały okazję lub plany rywalizować ze sobą na pokładach jednostek Maxus. Formuła wydarzenia przewiduje zarówno organizację prelekcji dot. efektywnej żeglugi jachtami Maxus oraz trymu jachtu, tajników przygotowania jachtu do sezonu, regulacji żagli i takielunku, jak i spotkania towarzyskie przy ognisku i muzyce na żywo w tawernie Keja, oraz najważniejsze – treningi żeglarskie pod okiem doświadczonych trenerów i sędzi oraz wyścigi na jeziorach Mamry i Święcajty. Spotkania poprowadzą znani już z imprez Northman-Cup żeglarze, sędzia i pracownicy stoczni.

W trakcie wydarzenia możliwa będzie nie tylko wymiana doświadczeń pomiędzy żeglarzami, ale i testy różnych jednostek Maxus oraz Nexus i Northman 1200.

Impreza zorganizowana zostanie w terminie, w którym jachty wyczarterować możecie w Ahoj Czarter w bardzo korzystnych cenach.

 

Aktualne informacje dotyczące najbliższej edycji znajdują się tu: https://northman.pl/maxus-challenge-2020/

—————————————————————–

 

RELACJA, WYNIKI, GALERIA ZDJĘĆ

Maxus Challenge 2019: http://northman.pl/maxus-challenge-2019/

 

————————————————————————————————-

 

REGULAMIN MAXUS CHALLENGE 2019

&1
Warunki uczestnictwa

1. W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby, które:
– dokonają formalności zgłoszeniowych
– zobowiązują się do przestrzegania zasad Regulaminu Maxus Challenge 2019 oraz zasad określonych w umowie czarteru/umowie uczestnictwa.
2. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku (podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Osoba biorąca udział w wydarzeniu wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora swego wizerunku, imienia i nazwiska oraz głosu na potrzeby promocji wydarzenia oraz firmy Northman Krzysztof Stępniak i Ahoj Czarter s.c. Sylwia Stępniak Krzysztof Stępniak (ul. Przemysłowa 10, 11-600 Węgorzewo).

&2
Zasady ogólne

1. Podczas procedury startowej obowiązuje nakaz ustawienia w pionie silników. Wprowadza się również obowiązek zdjęcia z dziobu kotwicy.
2. Zabrania się:
– zdejmowania silników na czas treningów,
– demontowania zabudowy jachtów,
– wyjmowania z jachtów materacy oraz wyposażenia ratunkowego.
3. Sternik w razie rezygnacji z udziału w treningach lub chęci wcześniejszego spłynięcia do portu, zobowiązuje się poinformować przedstawiciela Ahoj Czarter o swojej decyzji (+ 48 724 666 766)
4. Każdy uczestnik imprezy otrzyma dedykowany T-shirt, uprawniający do udziału w wydarzeniu. T-shirt stanowi również identyfikator uprawniający do zniżek w Tawernie Keja (miejscu prelekcji i spotkań wieczornych).
5. Uczestnik wydarzenia przejmuje pełną odpowiedzialność za ewentualne straty i uszkodzenia spowodowane przez niego w czasie trwania wydarzenia.
6. Każdy uczestnik wydarzenia podejmuje samodzielnie decyzję o udziale w poszczególnych etapach wydarzenia, jak również o żegludze lub udziale w treningu i wyścigach. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód rzeczowych, zdrowotnych lub osobistych uczestników wydarzenia i osób trzecich.
7. Zabrania się umieszczania jakichkolwiek reklam i oznaczeń podmiotów komercyjnych i marek na sprzęcie dostarczonym przez organizatora (w tym na jachtach). Ewentualne decyzje wyłączające to ograniczenie podejmuje przedstawiciel organizatora – Pan Wiktor Plitko.

&3
Komunikacja z zawodnikami

1. Każdy zgłoszony sternik zobowiązuje się do uczestnictwa w odprawie przedtreningowej każdego dnia. Komunikaty ustne podane na odprawie są wiążące i mogą zmieniać wstępny harmonogram wydarzenia.
2. Oficjalne pisemne komunikaty dla zawodników będą wywieszone na tablicy informacyjnej przed domkiem Ahoj Czarter w porcie ZHP Węgorzewo.

 

 

Pamiętajcie – wydarzenie tworzymy dla Was i dlatego każda informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna!

Jeżeli wydarzenie spełni Wasze oczekiwania – rozważymy jego kontynuację.