• Polski
  • English
  • Русский

Maxus Challenge

 

Maxus Challenge – nowe oblicze żeglarskich spotkań.

 

Po ogłoszeniu komunikatu o braku tegorocznych Regat Northman-Cup napłynęło do nas wiele e-maili z prośbą o niezaprzestanie organizacji wydarzenia, które skupia miłośników Maxusów.  Dla większości kontaktujących się z nami osób ważna była wyjątkowa atmosfera jaką tworzą zaprzyjaźnieni z nami żeglarze oraz możliwość sprawdzenia swoich żeglarskich umiejętności na pokładach jachtów Maxus. I tak, po licznych konsultacjach oraz analizie Waszych oczekiwań, podjęliśmy decyzję o stworzeniu imprezy skierowanej do wszystkich żeglarzy, którzy wspólnie z nami chcieliby rozpocząć sezon i uczestniczyć w wydarzeniu, jakiego jeszcze nie było.  Nadaliśmy mu nazwę „Maxus Challenge”.

Do udziału w wydarzeniu udostępniamy flotę jachtów Maxus dostępnych w ofercie Ahoj Czarter, jak również zapraszamy armatorów Maxusów ze swoimi jednostkami.

Celem spotkania jest efektywne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w gronie osób, które miały okazję lub plany rywalizować ze sobą na pokładach jednostek Maxus. Formuła wydarzenia przewiduje zarówno organizację prelekcji dot. efektywnej żeglugi jachtami Maxus oraz trymu jachtu, tajników przygotowania jachtu do sezonu, regulacji żagli i takielunku, jak i spotkania towarzyskie przy ognisku i muzyce na żywo w tawernie Keja, oraz najważniejsze – treningi żeglarskie pod okiem doświadczonych trenerów i sędzi oraz wyścigi na jeziorach Mamry i Święcajty. Spotkania poprowadzą znani już z imprez Northman-Cup żeglarze, sędzia i pracownicy stoczni.

W trakcie wydarzenia możliwa będzie nie tylko wymiana doświadczeń pomiędzy żeglarzami, ale i testy różnych jednostek Maxus oraz Nexus i Northman 1200.

Impreza zorganizowana zostanie w terminie, w którym jachty wyczarterować możecie w Ahoj Czarter w bardzo korzystnych cenach.

 

Główne założenia wydarzenia

Termin i miejsce: 24-26.05.2019r., Węgorzewo (Port ZHP i Tawerna Keja).

Formuła wydarzenia: trening regatowy i wyścigi na j. Mamry i Święcajty, prelekcje i luźne spotkania o tematyce żeglarskiej, koncerty w tawernie i wieczorne ogniska w piątek i sobotę.
Flota: jachty z floty Ahoj Czarter oraz armatorskie jednostki żaglowe Maxus z armatorami na pokładzie.

Koszt udziału: wpisowe 60 zł/osobę. W ramach wpisowego każdy z uczestników otrzyma funkcyjną koszulkę z logo Maxus oraz  identyfikator uprawniający do udziału w wydarzeniu.

Wpisowe nie obejmuje wyżywienia, ale organizator wieczornych koncertów Port Keja, specjalnie dla uczestników „Maxus Challenge” przyznał 15% rabatu na całe menu Tawerny Keja (wyżywienie i alkohol).

 

Maxus Challenge – istotne założenia:

W związku z wydarzeniem Maxus Challenge rozszerzyliśmy daty i godziny odbioru oraz zdania jachtów czarterowanych z floty Ahoj Czarter. Odbiór jednostek możliwy będzie od dnia 23.05.2019 od godz. 17.00, zdanie natomiast powinno się odbyć w dniu 26.05.2019 do godz. 17:00 (w przypadku portu Węgorzewo) oraz do godz. 19.00 (w przypadku portu Wilkasy).

Ideą przewodnią wydarzenia jest jak najlepsze dostosowanie imprezy do Państwa oczekiwań – zachęcamy do przesyłania propozycji dot. programu zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Wstępnie planujemy organizację kilku prelekcji o różnej tematyce związanej ze skuteczną żeglugą jachtami Maxus (trym jachtu, przygotowanie jachtu, technika prowadzenia), jak i wspólną pracę nad techniką na wodzie pod okiem naszych trenerów i głównego konstruktora jachtów Maxus. Nasza kadra jest do Państwa dyspozycji, dlatego weźmiemy pod uwagę wszelkie sugestie i postaramy się dostosować program do Państwa oczekiwań.

 

RAMOWY PLAN WYDARZENIA

Od 23.05.2019 (Czwartek)
Odbiór jachtów w porcie Węgorzewo/Wilkasy

24.05.2019 (Piątek)
Praca nad techniką żeglugi pod okiem trenerów (j. Mamry)
Konsultacje i wymiana spostrzeżeń z czasu spędzonego na wodzie
Koncert w Tawernie Keja/ognisko

25.05.2019 (Sobota)
Prelekcja w Tawernie Keja
Odprawa załóg
Wyścigi treningowe i / lub klasyfikowane na j. Mamry/Święcajty (w zależności od pogody)
Omówienie błędów i wymiana doświadczeń z wyścigów.
Prelekcja w Tawernie Keja
Spotkanie wieczorne przy ognisku
Koncert w Tawernie Keja

26.05.2019 (Niedziela)
Odprawa załóg
Wyścigi klasyfikowane na j. Mamry/Święcajty (w zależności od pogody)
Spotkanie w Tawernie Keja
Podsumowanie wydarzenia
Powrót do portów i zdanie jachtów

 

OPIS WYDARZENIA:

24.05.2019 (Piątek): dla chętnych osób nasi trenerzy będą do dyspozycji na wodzie. Tego dnia odbędą się wyścigi treningowe i praca nad techniką żeglugi na j. Mamry. W godzinach wieczornych wymienimy się spostrzeżeniami na temat czasu spędzonego na wodzie oraz efektywniejszego wykorzystania jachtów. Nasza kadra odpowie na Państwa wszelkie pytania. Dzień zakończymy ogniskiem (w razie sprzyjających warunków) i koncertem w Tawernie Keja.

25.05.2019 (Sobota): w godzinach porannych odbędzie się prelekcja oraz odprawa załóg. Głównym punktem dnia będą wyścigi treningowe oraz wyścigi klasyfikowane, które w zależności od pogody odbędą się na j. Mamry lub j. Mary i j. Święcajty. W czasie popołudniowej prelekcji nastąpi podsumowanie dnia i powyścigowa odprawa. Zwieńczeniem treningowych zmagań będzie czas spędzony przy ognisku i dźwiękach koncertu szantowego.

26.05.2019 (Niedziela): w godz. rannych przeprowadzona zostanie odprawa załóg, po niej uczestnicy wydarzenia wypłynął na jezioro, gdzie odbędą się wyścigi klasyfikowane na j. Mamry (w zależności od pogody również na j. Święcajty). Ok. godz. 13.00/14.00 nastąpi powrót do portu i zakończenie wydarzenia.

Przez cały czas trwania „Maxus Challenge” nasza kadra będzie do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania dot. jachtów Maxus i żeglugi tymi jednostkami.

Do udziału w wydarzeniu dopuszczone są jachty armatorskie marki Maxus oraz jachty czarterowe Maxus z oferty Ahoj Czarter (www.ahoj.pl)

Rejestracja udziału w wydarzeniu Maxus Challenge – wyłącznie w biurze Ahoj Czarter (www.ahoj.pl) .

 

Opłaty:

– wpisowe – 60 zł/osobę (w kwocie tej wliczona jest koszulka klubowa dla każdego uczestnika oraz identyfikator uczestnika wydarzenia)

– oferta wynajmu jachtów z floty Ahoj Czarter:
Maxus 22 Prestige  – 656 PLN
Maxus 22 Standard – 624 PLN
Maxus evo 24 Prestige +*  – 832 PLN
Maxus evo 24 Ptrestige + **  –  864 PLN
Maxus evo 24 Prestige **  –  800 PLN
Maxus 26 Prestige + ** – 960 PLN
Maxus 26 Prestige + *   – 928 PLN
Maxus 26 Prestige **   –  912 PLN
Maxus 28 Standard ** – 1 056 PLN
Maxus 33.1 RS Exclusive **   – 2 528 PLN
Maxus 33.1 RS Prestige + ** – 1 824 PLN
Maxus 33.1 RS Prestige **    – 1 696 PLN
Maxus 33.1 RS Standard **  – 1 664 PLN

 

Zgłoszenia oraz rezerwacja jachtów: biuro@ahoj.pl, + 48 602 398 208.

 

Pamiętajcie – wydarzenie tworzymy dla Was i dlatego każda informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna!

Jeżeli wydarzenie spełni Wasze oczekiwania – rozważymy jego kontynuację.