• Polski
  • English

Szybki oraz ekonomiczny

nexus_850
Motorowy jacht stoczni Northman wyznaczający nową jakość w segmencie jachtów wypornościowych. Doceniony został podczas premierowego pokazu na Targach Wiatr i Woda 2012, gdzie zdobył główną nagrodę („Gwóźdź Targów Wiatr i Woda”) w kategorii jacht motorowy duży.

Jacht cechuje nowoczesna sylwetka z wygodnym pokładem słonecznym oraz ciekawie zaprojektowane wnętrze. To wszystko zapewnia użytkownikowi komfort mieszkalny, który w połączeniu z wysokiej klasy osprzętem, łatwością obsługi i niskim zużyciem paliwa, tworzy wyjątkową jednostkę.

Houseboat produkowany jest w dwóch podstawowych wersjach:
– spacerowej (Nexus 850),
– półślizgowej (Nexus 850 Vmax)

Wersja półślizgowa została wzbogacona o:
– 60 KM silnik, który przy osiągnięciu maksymalną prędkości 27,9 km/h zużywa tylko 17l paliwa/h.
– stały zbiornik paliwa 160 l;
– wskaźnik poziomu paliwa
– stałą owiewkę

Dzięki niskiej, wolnej burcie oraz specjalnie zaprojektowanej części podwodnej Nexus 850 jest jednostką wyjątkowo sterowną, przewidywalną podczas manewrów portowych i w trakcie rejsów w trudnych warunkach.

Wysokość wnętrza ponad 1,9 m., obszerna mesa z dużym kambuzem oraz funkcjonalna kabina WC, to tylko niektóre z licznych atutów mieszkalnych Nexusa. Nie bez znaczenia jest również liczna ilość szafek, schowków i bakist. Dzięki której stworzona została duża możliwość ształowania i autonomia żeglugi. Wnętrze jachtu może być wykonane w wersji zabudowy otwartej lub zamkniętej. Przestrzeń mieszkalna składa się z dwóch kabin, rufowej i dziobowej z pełnowymiarowymi kojami dwuosobowymi oraz z dodatkowej podwójnej w mesie.

Integralne platformy kąpielowe, funkcjonalny kokpit, wzbogacony o możliwość zamknięcia opuszczanymi siedziskami i opcję osłonięcia składanym bimini oraz wydzielone, w przedniej części pokładu, miejsca do opalania – sprawiają iż Nexus 850 stał się jachtem wygodnym zarówno do mieszkania jak i wypoczynku na łonie natury. Atutem są również szerokie półpokłady, dzięki którym możliwe jest stworzenie dobrej komunikacji w obrębie całej jednostki.

Występujące platformy kąpielowe stanowią dodatkowe zabezpieczenie wytłumionego silnika. Poprzez umieszczenie go w dodatkowo wlaminowanej wnęce i przykryciu klapą wygłuszającą, udało się ograniczyć hałas nieunikniony na innych jachtach tego typu.

 

nagroda_nexus_850

Wersja standardowa

Długość całkowita [m] 8.62
Długość kadłuba [m] 8.04
Szerokość [m] 2.90
Zanurzenie [m] 0.40
Masa [kg] 2200
Moc silnika [KM] 10-30
Wysokość wnętrza [m] 1.90
Ilość koji 4+2
CE C/B

Zdobywca nagród

 

2014_10_13_Nagrody

Nagrody_Nexus_800

2012_09_21_Nagrody

2013_01_17_Ahoj_nagroda_Nexus_850

2012_09_04_Nagrody_N850

ŻAGLE_listopad 2014