• Polski
  • English
  • Русский

Okołoziemski rejs

Kategoria: Events

Projekt Maxus Solo Around – rozpoczęty

 

Zgodnie z planem 30.08.2014 r. Szymon Kuczyński na Maxusie 22 Puffin, wyruszył z Dźwinowa. Tym samym rozpocżął się pierwszy etap okołoziemskiego rejsu na najmniejszym polskim jachcie. Wyprawę Maxus Solo Aroud poprzedziły wielomiesięczne przygotowania.
Mocno trzymamy kciuki.

Puffin buja się po Solencie.
Aktualnie stoję w Cowes, dokładnie w górze rzeki czyli Folly Inn. To sympatyczne miejsce które zasłynęło z tego ze wybudowano tu pierwszą regatową wersje Setki czyli Gringo Łukasza Stawskiego 🙂 Ja tu wpadłem oddać silnik którego używałem w Kanale Kilońskim. Przestawiam sie jeszcze pod Southampton i ruszam jutro do Cherbourga gdzie stoi Jacek z Eternity.
Od Helgolandu jechałem samotnie. Zastanawiałem się jak to będzie w Cieśninie Kaletańskiej i pod Rotterdamem, ale było bezstresowo. Ale to wszystko kwestia planowania, planowania i planowanie. Bardzo pomaga łódka która pływa niezwykle sprawnie i bezpiecznie. Pod Dover w prawdzie już miałem gotową kotwice co by zrobić zamieszanie promom na podejściu 🙂 Wiało może 3knt i prąd sie zmieniał, a ja nie zamierzałem sie cofac. Na szczęście rozwiało się i to do 15-20 wezłów, odpaliłem wiec spinaker i nadrobiłem straty. To niesamowite że jestem wstanie sam prowadzić i zrzucić ten żagiel przy ponad 20 węzłowym wietrze. Maxus nie daje sobie zrobić krzywdy 🙂 Autopilot daje sobie świetnie rade na kursach pełnych.

Więcej o projekcie: tutaj