• Polski
  • English
  • Русский

Krótkie podsumowanie roku 2014

Z zakończeniem roku 2014 nadszedł czas podsumowań. Dotarła do nas miła informacja, że rejs “Dziewczyny na pokład – Islandia 2014” spotkał się z uznaniem polskiego środowiska żeglarskiego. Rejs “Atlantic Puffina” który poprowadziła Dobrochna razem z Kaśką Sałaban otrzymał wyróżnienie w konkursie “Rejs Roku 2014” i “Srebrny Sekstant”. Główną nagrodę przyznano Ryszardowi Wojnowskiemu za rejs jachtem Lady Dana 44. “Rejs Roku 2014 – Srebrny Sekstant” to najważniejsze polskie wyróżnienie żeglarskie – Nagroda Ministra Infrastruktury i Rozwoju. O jego przyznaniu decyduje Jury któremu przewodniczy kontradmirał Czesław Dyrcz. Jury zwróciło uwagę, że Maxus 22 to najmniejszy polski jacht który pokonał tę trasę. Z komunikatem Jury można zapoznać się na stronie www.rejsroku.pl

Trwa również plebiscyt na Żeglarza Roku 2014 Magazynu Wiatr. Do tego tytułu nominowane są również dziewczyny za rejs na Islandię. Plebiscyt prowadzony jest przez aplikację na facebooku i trwa od połowy grudnia. Można oddawać swój głos raz dziennie do 15 stycznia. Jak na razie Dobrochna i Kaśka prowadzą rywalizując o prowadzenie z Jolantą Ogar.

Szymon kotwiczy się na Martynice gdzie spędził Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Planuje tam zatrzymać się minimum do końca stycznia. Przegląd techniczny jachtu po pokonaniu Atlantyku nie wykazał większych problemów poza zwykłym zużyciem materiału. Żagle i liny zostały schowane w jachcie aby uchronić je przed słońcem. Instalacja elektryczna została wyczyszczona i nie ma z nią żadnych kłopotów. Pobyt na Martynice Szymon poświęca na przygotowanie jachtu do żeglowania przez następny Ocean. Planowane jest wyciągniecie jachtu z wody aby przejrzeć dno przed pokonywaniem Pacyfiku. Zaprowiantowanie jest już prawie gotowe.

Zobacz galerię zdjęć