• Русский

Sukcesy naszych jachtów w regatach – sezon 2015

Kategoria: Wydarzenia

ŻEGLARSKIE GRAND PRIX O PUCHAR 7 CUDÓW MAZUR

6.06 w Mikołajkach odbyły się pierwsze regaty Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. W zawodach w klasie Open udział wzięło 14 jednostek. Najlepszy wynik osiągnęła załoga Maxusa 28 „Babooshka” zajmując pierwsze miejsce. Więcej informacji na stronie zagle.com.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Jacka Balka

V GIŻYCKIE REGATY ARMATORÓW / WYŚCIG O TRZY LESZCZE

W dniu 23.05 Maxus 28 Babooshka zajął 2 miejsce (klasa Open) w V Giżyckich Regatach Armatorów. W tych samych regatach Maxusy 26 z naszej stoczni zdobyły miejsce 3, 4 i 6. Regaty odbyły się na akwenie Jeziora Niegocin.

Wyścig o Trzy Leszcze (24.05) – Maxus 28 Babooshka zajął pierwsze miejsce w klasie jachtów kabinowych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Jacka Daszkiewicza i Krzysztofa Dziedzica

BŁĘKITNA WSTĘGA SAILFORUM

16.05.2015 odbyły się Regaty o Błękitną Wstęgę Sailforum (Jezioro Bełdany i Mikołajskie). W tym roku wzięło w nich udział 27 jachtów. Start regat z okolic Zatoki Wygryńskiej, meta i zakończenie regat w PTTK Kamień. W regatach wzięli udział żeglarze z sailforum.pl, mazury.info.pl i forum.zeglarzom.pl
Bardzo dobrze w tych regatch wypadły Maxusy. Maxus 22 Ahoj zajął doskonałe 2 miejsce, a Maxusy 26 odpowiednio 4, 5 i 7 miejsce.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Jana Haulera oraz użytkownika „kazmir” z Sailforum

XX Memoriał Braci Ejsmontów

05.09.2015 r. odbył się jubileuszowy XX Memoriał Braci Ejsmontów.  Załogi pływające na Maxusach zajęły w regatach czołowe miejsca:

klasie do 7,99 m:

I miejsce Maxus 26 z Ahoj Czarter – Sławek Ejsmont z załogą

III miejsce Maxus 22 sport – Jacek Daszkiewicz z załogą

W klasie od 8 m:

II miejsce Maxus 28 czarter – Andriej Sheshel z załogą

V Mamy Challenge

W dniu 12 września zostały rozegrane 5 Regaty Mamry Challenge organizowane przez Stanicę Wodną Kietlice.

Warunki żeglarskie były wymagające – spora fala i porywisty wiatr osiągający w szkwałach do 5 st. B.

Rozegrano 4 wyścigi – 3 na trasie ,,trójkąt-śledź” oraz jeden długodystansowy dookoła wyspy Upałty.

W klasie turystycznej zwyciężył Piotrek Lewandowski na  Maxusie 26 wygrywając wszystkie 4 wyścigi.

W klasie sportowej dominatorem był Marek Karawajczyk na A-kacie (jednoosobowy katamaran) przed Marcinem Panasiem na Huzarze 28 K2. Trzecie i czwarte miejsce zajęły Maxusy 22 niewiele ustępując dłuższemu Huzarowi w tych trudnych warunkach.

W klasyfikacji generalnej ,,czarterowy” Maxus 26 zająłby trzecie miejsce udowadniając, że jest nie tylko wygodną ale też bardzo szybką łódką.