• Polski
  • English
  • Русский

Regaty Northman-Cup 2012

Regaty Northman-Cup 2012

Regaty Northman-Cup 2012 odbyły się w dniach 05-07.10.2012. 71 jachtów wystartowało w jednym, długodystansowym wyścigu, obejmującym swą trasą jezioro Mamry i Święcajty. Regaty rozegrane zostały w czterech klasach: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24, Maxus 21, gdzie dwie ostatnie klasy jachtów miały wspólny start.

Uczestnikami były zarówno załogi z Polski, jak i z Rosji, Białorusi, Niemiec oraz Szwecji. Regaty zakończyły się ucztą żeglarską w „Zatoce Kal”, na której wyjątkowo docenione zostały dania z mazurskich ryb i dziczyzny. Dopełnieniem wieczoru był koncert zespołu ” Johny Roger „, pokaz pirotechniczny oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zorganizowane przez Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W wydarzeniu uczestniczyło około 400 osób. Jak co roku do udziału w regatach zaproszono forowiczów SailForum.pl, członków forum żeglarskiego Mazury.info.pl i Polish Virtual Sailing Club, przedstawicieli miesięcznika „Żagle” oraz klientów firmy „Ahoj Czarter s.c” i stoczni „Northman”.

regaty-2012

Zewnętrzne źródła:

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=14122
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=5831

Wyniki regat Northman-Cup 2012

Podany czas – pełna minuta

 

Maxus 33

Miejsce Imię i nazwisko sternika Nr/Nazwa Czas
1 Dzianis Shymanski (Białoruś) BZS-627 14:55
2 Ryszard Seroka POL-10112 14:56
3 Piotr Suchocki Farciarz 14:57
4 Mariusz Jerka (POL-VSC – Maaniek) POL-10111 14:59
5 Filip Nilson (Szwecja) NZG-1280 15:00
6 Tobiasz Zajączkowski NZG-1263 15:03
7 Michał Kurek (ForumMazuryInfoPl – KadetOmega) BZS-744 15:05
8 Andrzej Kulon BZS-771 15:08
9 Janusz Wakuluk BZS-710 15:09
10 Waldemar Troć (SailForumPl – PSI) POL-10117 15:09
11 Maciej Matecki NZG-1461 15:09
12 Ryszard Skura (SailForumPl – Lynx) BZS-613 15:09
13 Rafał Wojtyra Kama 15:10
14 Tomasz Polikowski (POL-VSC – RŚJ) Bez nr 15:11
15 Radosław Włodarczyk BZS-699 15:13
16 Krzysztof Szkudlarek Rab 15:14
17 Jarosław Malinowski BZS-349 15:16
18 Jerzy Pawelecz Matt 15:19
19 Jacek Jacak BZS-642 15:21
20 Bartosz Lempart BZS-736 15:22
21 Jaromir Markowski BZS-749 15:23
22 Leszek Marciniak BZS-700 15:30
23 Mateusz Zamaria BZS-743 16:00

 

Maxus 28

Miejsce Imię i nazwisko sternika Nr/Nazwa Czas
1 Piotr Lewandowski (SailForumPl – Pseudokibic) BZS-767 14:50
2 Dzinis Bondarew (Białoruś) BZS-770 14:54
3 Jan Hauler (SailForumPl – Siga 2) BZS-739 15:01
4 Piotr Gryko (POL-VSC – Kefas) POL-10115 15:02
5 Jacek Kowaluk (ForumMazuryInfoPl – jaculek) BZS-762 15:05
6 Piotr Chudziński BZS-692 15:05
7 Tomasz Malczyński POL-10205 15:06
8 Piotr Ciszewski BZS-633 15:06
9 Maciej Oleksiuk (SailForumPl – mmaacc) BZS-632 15:07
10 Dominik Życki BZS-765 15:07
11 Daniil Budarin (ForumMazuryInfoPL – Nepolyak) BZS-634 15:10
12 Bartosz Milewski (SailForumPl – www.roza.pl) BZS-772 15:10
13 Jarohin Kirl (Białoruś) Kabibe 15:13
14 Wojciech Panasiuk POL-11961 15:13
15 Krzysztof Pruszko BZS-759 15:15
16 Oleg Smirnov (Białoruś) Konk 15:18
17 Roman Kwiatkowski Gadżet 15:28
18 Jarosław Malik BZS-731 15:31
19 Marcin Bejnar POL-10152 15:31
20 Paweł Zabadała BZS-621 15:32
21 Tomasz Żmijewski (POL-VSC – trenex) BZS-766 15:32
22 Konrad Marczyński POL-10116 15:33
23 Mateusz Orkisz POL-11692 15:49
Eugeniusz Zielenkiewicz – wycofał się

 

Maxus 24

Miejsce Imię i nazwisko sternika Nr/Nazwa Czas
1 Markus Johansen (Niemcy) BZS-758 15:35
2 Adam Cychner (POL-VSC – Egon) BZS-374 15:50
3 Anna Hauler (SailForumPl – Siga 2 junior) BZS-745 15:55
4 Adam Gromek BZS-683 15:55
5 Artur Wrzosek BZS-620 15:55
6 Kamil Brozio (SailForumPl – kamiljazz) BZS-619 15:55
7 Wojciech Szpor BZS-730 15:56
8 Jan Laube Espada 15:56
9 Tomasz Winiarski (ForumMazuryInfoPl – Dr_Q) BZS-393 16:00
10 Mariusz Jusis BZS-370 16:05
11 Tomasz Raszewski BZS-618 16:11
12 Jakub Grzechnik BZS-681 16:12
13 Piotr Szczepaniuk BZS-650 16:13
14 Jerzy Watrakiewicz Elli 16:14
15 Marek Lipski POL-12047 16:15
16 Ireneusz Gurtowski Mave 16:17
17 Maciej Jaworski BZS-740 16:20
18 Ireneusz Gawliczek Escada 16:30
Henryk Olech – wycofał się BZS-617
Jan Kazimierczyk – wycofał się Mac

 

Maxus 21

Miejsce Imię i nazwisko sternika Nr/Nazwa Czas
1 Victor Plitko (SailForumPl – plitkin), Rosja/Polska BZS-717 15:50
2 Grzegorz Ginter (SailForumPl – barbital) BZS-725 15:53
3 Krzysztof Kaczyński (ForumMazuryInfoPl – Kilo) BZS-719 15:58
4 Błażej Stawryłło (SailForumPl – Blazjo) BZS-716 16:10