Archives

Regaty Northman-Cup 2018

ZAPRASZAMY NA NAJWIĘKSZĄ IMPREZĘ REGATOWĄ W POLSCE ORGANIZOWANĄ NA JEDNYM TYPIE JACHTÓW.
WYDARZENIE NORTHMAN-CUP STAŁO SIĘ RÓWNIEŻ NAJWIĘKSZYMI REGATAMI NA MAZURACH.

 

Z przyjemnością informujemy, że wydarzenie rozpocznie się dzień wcześniej niż w latach ubiegłych. Ze względu na liczne prośby uczestników dodatkowo w planie regat znajdą się piątkowe wyścigi próbne z udziałem trenera. Pakiety startowe wydawane będą już od czwartku.

 


 

TERMIN REGAT: 22.09.2018
MIEJSCE ODPRAWY REGATOWEJ: Węgorzewo

Plan wyścigów próbnych
W piątek (21.09 2018 r.), w godzinach porannych odbędzie się spotkanie w tawernie Keja w Węgorzewie, na którym omówimy podstawowe zasady przygotowania jachtu do regat (trymowanie takielunku, skuteczny start …). Po spotkaniu i przygotowaniu jachtów wg wytycznych, przeprowadzone zostaną próbne wyścigi szkoleniowe na otwartym akwenie. Planujemy rozegranie do pięciu wyścigów. W godzinach popołudniowych wspólnie z uczestnikami „treningu regatowego” przeanalizujemy przebieg wyścigów.


WPISOWE:
– dla klientów Ahoj Czarter i Northman: 90 zł/sternik, 120 zł/załogant,
– dla klientów zewnętrznych: 120 zł/osobę,
– dla aktywnych forowiczów SailForum, Forum mazury.info.pl: 90 zł/osobę,
– dla dzieci (do 2 lat – bezpłatnie , od 3 do 10 lat – 50% rabatu, od 11 lat do 18 lat – 20% rabatu).

Ilość miejsc ograniczona

Minimalna wysokość wpisowego (ilość osób dorosłych):
Maxus 33.1 RS, Maxus 33 – 8 os.
Maxus 28, Maxus 26 – 6 os.
Maxus evo 24 – 5 os.
Maxus 24 – 4 os.
Maxus 22 – 3 os.

 

Regulamin Regat Northman-Cup 2018

Zgłoszenia do regat oraz rezerwacje jachtów:  northmancup@ahoj.pl, +48 602 398 208

Cennik czarteru jachtów

Zapraszamy do obserwowania wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/179070169352027/

 

KOSZULKA REGATOWA

Projekt (poglądowy)

 

Opis:
Oddychający, szybkoschnący, sportowy t-shirt z dodatkowymi wzmocnieniami.  Materiał utrzymuje suchość ciała oraz zachowuje jego optymalną temperaturę.
Nadruk: sublimacyjny – charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Dzięki wniknięciu w struktury materiału, jest odporny na wielokrotne pranie. Doskonale sprawdza się przy odwzorowaniu wielokolorowych grafik.
Kolor: biały
Gramatura: 130 g/m2.
Dostępne rozmiary: S-XXL

Cena: 42 zł/szt. (sternik otrzymuje koszulkę gratis)

Zamówienia: biuro@ahoj.pl
(w treści zamówienia należy podać imię i nazwisko osoby zamawiającej, ilość i rozmiar koszulki oraz kontaktowy nr. tel.)

UWAGA – Edycja limitowana.

O regatach w skrócie

Trochę historii

Regaty Northman-Cup narodziły się z inicjatywy dyrekcji Stoczni Jachtowej Northman oraz środowiska żeglarskiego skupionego wokół poczytnego forum internetowego – SailForum.pl.  Pierwsze regaty odbyły się 16-18 października 2009 roku na akwenie jeziora Mamry. Wówczas stocznia Northman udostępniła forowiczom SailForum – 10 jachtów Maxus 33. W czasie wydarzenia uczestnicy spotkali się na wieczorach żeglarskich, gdzie dla wielu dotychczasowa znajomość z forum miała możliwość nabrania realnego charakteru. Sukces pierwszych regat Northman-Cup skłonił organizatora do nadania wydarzeniu bardziej otwartego charakteru oraz zwiększenia ilości udostępnianych jachtów.

W kolejnym roku oprócz dotychczasowych uczestników z SailForum do regat zaproszono członków forum żeglarskiego Mazury.info.pl, klientów firmy Ahoj Czarter  i stoczni  Northman oraz przedstawicieli „Miesięcznika Żagle”. Organizator przeznaczył również część jachtów pod indywidualne czartery, dla żeglarzy chcących w jesiennej atmosferze wyjątkowo zakończyć sezon. Regaty Northman-Cup 2010 rozegrane zostały w trzech klasach jachtów: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24 – łącznie wystartowało w nich 49 jednostek i wzięło udział 250 osób. Przedsięwzięcie otrzymało wówczas tytuł „Złotego Pagaja SailForum 2010” w kategorii „Żeglarskie Wydarzenie Roku”. Wydarzenie z każdym rokiem cieszyło się coraz większą popularnością wśród środowiska żeglarskiego.

Już w roku 2011 w regatach łącznie wystartowało 78 jednostek, na których żeglowały załogi z Polski, Rosji oraz Białorusi. Wówczas Regaty Northman-Cup 2011 rozegrane zostały w czterech klasach jachtów wyprodukowanych w Węgorzewie: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24, Maxus 21. W wydarzeniu uczestniczyło 400 osób.

Na prośby uczestników, od 2013 roku, w  przeddzień wydarzenia organizowana jest prelekcja o tematyce związanej z żeglarstwem. Nieodłączną częścią wieczoru stał się również pokaz pirotechniczny po którym przy dźwiękach szant uczestnicy bawią się do białego rana.

W 2015 r. siódma edycja wydarzenia zgromadziła ponad 550 osób, które wystartowały na 91 jachtach. Trasa została wyznaczona na jeden długodystansowy bieg, ze startem na jez. Mamry a metą na jez. Święcajty.

Do ósmej edycji regat, w roku 2016, zgłoszonych zostało 107 jachtów, z których jeden nie został zakwalifikowany. W wydarzeniu wzięło udział ponad 650 osób. Ta największa żeglarska impreza w Polsce organizowana na jachtach kabinowych jednego typu, w roku 2016 stała się również największymi regatami organizowanymi na Mazurach. Uczestnikami wydarzenia byli żeglarze z Polski, Rosji, Białorusi, Czech, Danii, Litwy, Austalii i Włoch, partnerzy i klienci stoczni Northman i Ahoj Czarter oraz zaproszeni goście z forów żeglarskich (Sail Forum, Mazury Info Pl). Jachty podzielono na osiem klas: Maxus 33.1 RS, Maxus 33, Maxus 28, Maxus 26, Maxus evo 24, Maxus 24, Maxus 22 oraz klasa sportowa. Jak co roku nie zabrakło woli walki, emocji i pozytywnych wzruszeń, które towarzyszyły nam przez trzy dni trwania tegorocznej imprezy. Tradycyjnie zorganizowano poczęstunek z wyśmienitymi potrawami z ryb i dziczyzny, a zabawa trwała do białego rana.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach

Regaty Northman-Cup 2017

Miło nam poinformować, że Regaty Northman-Cup, już po zeszłorocznej edycji, stały się największą imprezą w Polsce organizowaną na jachtach kabinowych jednego typu oraz  największymi regatami organizowanymi na Mazurach.

W 2017 r. do regat zakwalifikowanych zostało 119 jachtów, z czego wystartowało 117. W imprezie udział wzięło ponad 750 osób. Zachęcamy do przesyłania zdjęć na adres marketing@northman.pl, które jak co roku opublikowane zostaną w galerii regat.

Agenda tegorocznej edycji regat

 

Pliki do pobrania (agenda, instrukcja, regulamin):

Instrukacja _żeglugi Northman-Cup 2017

 

 

Regaty Northman-Cup 2016

W dniach 16-18 września 2016 r. odbyły się kolejne regaty Northman-Cup. Zgłoszonych zostało 107 jachtów, z których jeden nie został zakwalifikowany. W wydarzeniu wzięło udział ponad 650 osób. Ta największa żeglarska impreza w Polsce organizowana na jachtach kabinowych jednego typu, w tym roku stała się również największymi regatami organizowanymi na Mazurach.

Uczestnikami wydarzenia byli żeglarze z Polski, Rosji, Białorusi, Czech, Danii, Litwy, Austalii i Włoch, partnerzy i klienci stoczni Northman i Ahoj Czarter oraz zaproszeni goście z forów żeglarskich (Sail Forum, Mazury Info Pl) Trasa została wyznaczona na jeden długodystansowy bieg, ze startem na jez. Mamry, okrążeniem Wyspy Kociej i metą na jez. Święcajty.

Jachty podzielono na osiem klas: Maxus 33.1 RS, Maxus 33, Maxus 28, Maxus 26, Maxus evo 24, Maxus 24, Maxus 22 oraz klasa sportowa. Równoczesny start miały klasy Maxus 33.1 RS i Maxus 33, Maxus 28 i Maxus 26, Maxus evo 24 i Maxus 24, Maxus 22 oraz klasa sportowa.

Po regatach, grillu i wręczeniu nagród odbył się pokaz pirotechniczny, a po nim koncert szantowy zespołu Załoga Dr Bryga. Tradycyjnie zorganizowano poczęstunek z wyśmienitymi potrawami z ryb i dziczyzny, a zabawa trwała do białego rana. Jak co roku nie zabrakło woli walki, emocji i pozytywnych wzruszeń, które towarzyszyły nam przez trzy dni trwania tegorocznej imprezy.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok 🙂

 

Regaty Northman-Cup 2015

W dniach 18-20 września 2015 r. odbyły się kolejne regaty Northman-Cup. Siódma edycja wydarzenia cieszyła się wyjątkowo dużą popularnością. Wzięło w niej udział ponad 550 osób, które wystartowały na 91 jachtach.

Uczestnikami wydarzenia byli żeglarze z Polski, Rosji, Białorusi, Danii i Litwy. Partnerzy i klienci stoczni Northman i Ahoj Czarter oraz zaproszeni goście z forów żeglarskich (“Sail Forum”, “Mazury Info PL”,”Polish Virtual Sailing Club”).

Trasa została wyznaczona na jeden długodystansowy bieg, ze startem na jez. Mamry a metą na jez. Święcajty.

Jachty podzielono na siedem klas.: Maxus 33.1 RS, Maxus 33, Maxus 28, Maxus 26, Maxus 24, Maxus 22 oraz klasa sportowa. Równoczesny start miały klasy Maxus 33.1 RS i Maxus 33, Maxus 28 i Maxus 26, Maxus 24 i Maxus 22 oraz klasa sportowa Maxusów 22.

Po regatach, grillu i wręczeniu nagród odbył się pokaz pirotechniczny, a po nim koncert szantowy. Tradycyjnie zorganizowano również poczęstunek z wyśmienitymi potrawami z ryb i dziczyzny, sałatkami i słodkościami. To wszystko przy oprawie muzycznej zespołu Kozanostra sprawiło, że huczna impreza trwała do białego rana.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok

2015_03_27_Northaman-Cup_2015_agenda

 

Regaty Northman-Cup 2014

W dniach 19-21.09.2014 odbyły się IV już regaty Northman-Cup. W tej największej żeglarskiej imprezie w Polsce organizowanej na jachtach kabinowych tego samego typu, wzięło udział ok. 400 osób. Uczestnikami regat byli żeglarze z Polski, Białorusi, Rosji i Danii. Do regat zgłoszono 75 jachtów, dla których zorganizowano wyścig na Mamrach. Ze względu na warunki atmosferyczne trasa regat została skrócona i wzięto pod uwagę kolejność jachtów przy drugiej boi.

Klasyfikację prowadzono w sześciu klasach: Maxus 33.1 RS, Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24, Maxus 22 oraz w klasie sportowej. Po regatach i wręczeniu nagród odbył się pokaz pirotechniczny oraz koncert szantowy. Tradycyjnie zorganizowano również poczęstunek z wyśmienitymi potrawami z ryb i dziczyzny, sałatkami i słodkościami.

Dziękujemy serdecznie za udział forowiczom z SailForum.pl,Forum Mazury.info.pl i Polish Virtual Sailing Club, naszym zagranicznym gościom oraz wszystkim klientom Stoczni Northman i firmy Ahoj Czarter

2014_09_12_Northaman-Cup_2014_agenda

Zewnętrzne źródła:

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=19308&start=120
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=10810&postdays=0&postorder=asc&start=160

Regaty Northman-Cup 2013

W dniach 20-22 września 2013 r. odbyły się kolejne regaty Northman-Cup .Była to już piąta edycja imprezy, którą organizujemy dla naszych klientów, forowiczów „Sail Forum”, „Mazury Info PL”,”Polish Virtual Sailing Club”, oraz wszystkich tych którzy chcą spróbować swoich sił pływając na Maxusach wyprodukowanych przez naszą stocznię. W tym roku odwiedziło nas ponad 300 uczestników z Polski, Białorusi i Rosji.

W przeddzień regat tj 20.09 zorganizowana została prelekcja na temat regat tzn. :

1. Jak dobrze przygotować jacht – poprowadził Jacek Daszkiewicz
2. Jak dobrze wystartować (przepisy i taktyka na starcie, rozpracowanie linii startu) – poprowadził Wiktor Plitko
3. Jak dobrze popłynąć (strategia, wiedza lokalna o akwenie) – poprowadził Piotr Lewandowski

Jak się później okazało warto było w niej wziąć udział, gdyż wyniesiona stamtąd wiedza w wielu przypadkach zaowocowała wejściem na podium.

Trasę regat wyznaczono na jeden długodystansowy bieg, ze startem na jez. Mamry a metą na jez. Święcajty, po drodze zahaczając o jez. Przystań i ciekawym przejściem za wyspą Upałty (jez. Mamry) oraz okrążeniem wyspy Kociej (jez. Święcajty). Jachty podzielono na cztery klasy tj.: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24 oraz Maxus 21/22 (stanowiły jedną klasę), z których dwie ostatnie miały jednoczesny start.

Po regatach zaprosiliśmy wszystkich na późny obiad, gdzie podano ryby z mazurskich jezior prosto z patelni oraz inne smakołyki z grilla. Popołudnie zwieńczyło rozdanie nagród i 4 minutowy pokaz pirotechniczny. Ciężki regatowy dzień zakończył się koncertem zespołu „Czarna Bandera” oraz kolacją w Tawernie „Zatoki Kal” z udziałem przepysznych wędzonych ryb oraz wielu potraw z dziczyzny.

Regaty zakończyliśmy rankiem 22 września – śniadaniem w Tawernie „Zatoki Kal” oraz wspomnieniem wczorajszego dnia i obietnicą spotkania za rok .

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za udział forowiczom z SailForum.pl,Forum Mazury.info.pl i Polish Virtual Sailing Club, załodze miesięcznika „Żagle” oraz wszystkim klientom Stoczni Northman i Ahoj Czarter s.c.

Szczególne podziękowania dla Jacka Daszkiewicza, Wiktora Plitko oraz Piotra Lewandowskiego za przygotowanie i poprowadzenie prelekcji na temat regat .

Zapraszamy za rok !

2013_08_08_Regaty_Northman-Cup_02

Zewnętrzne źródła

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=16547&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=8651&start=0
http://www.zagle.com.pl/wydarzenia/v-regaty-northman-cup-jak-zawsze-perfekcyjne,1_13408.html

2013_06_18_Northman_baner_Northman-Cup

Regaty Northman-Cup 2012

Regaty Northman-Cup 2012 odbyły się w dniach 05-07.10.2012. 71 jachtów wystartowało w jednym, długodystansowym wyścigu, obejmującym swą trasą jezioro Mamry i Święcajty. Regaty rozegrane zostały w czterech klasach: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24, Maxus 21, gdzie dwie ostatnie klasy jachtów miały wspólny start.

Uczestnikami były zarówno załogi z Polski, jak i z Rosji, Białorusi, Niemiec oraz Szwecji. Regaty zakończyły się ucztą żeglarską w „Zatoce Kal”, na której wyjątkowo docenione zostały dania z mazurskich ryb i dziczyzny. Dopełnieniem wieczoru był koncert zespołu ” Johny Roger „, pokaz pirotechniczny oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zorganizowane przez Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W wydarzeniu uczestniczyło około 400 osób. Jak co roku do udziału w regatach zaproszono forowiczów SailForum.pl, członków forum żeglarskiego Mazury.info.pl i Polish Virtual Sailing Club, przedstawicieli miesięcznika „Żagle” oraz klientów firmy „Ahoj Czarter s.c” i stoczni „Northman”.

regaty-2012

Zewnętrzne źródła:

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=14122
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=5831

Regaty Northman-Cup 2011

W dniach 14-16.10.2011 Stocznia Jachtowa NORTHMAN, zorganizowała wyjątkowe wydarzenie żeglarskie. Jego uczestnikami były załogi z Polski, Rosji oraz Białorusi. Regaty Northman-Cup 2011 rozegrane zostały w czterech klasach jachtów wyprodukowanych w Węgorzewie: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24, Maxus 21. – łącznie wystartowało 78 jednostek.

W wydarzeniu uczestniczyło 400 osób. Do udziału w regatach zaproszono forowiczów SailForum.pl, członków forum żeglarskiego Mazury.info.pl i Polisf Virtual Sailing Club, przedstawicieli miesięcznika „Żagle” oraz klientów firmy „Ahoj Czarter s.c” i stoczni „Northman”. Zwieńczeniem była wieczorna imprezą w „Róży Wiatrów”, połączoną z wręczeniem nagród, pokazem pirotechnicznym, koncertem szantowym oraz prezentacją wirtualnych regat.

Regaty 2011

Zewnętrzne źródła:

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=11304&postdays=0&postorder=asc&start=555
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=3091&postdays=0&postorder=asc&start=200
http://www.zagle.com.pl/artykul/czytaj/northman-cup-2011,10661/
http://yachting-rus.livejournal.com/943680.html

Regaty Northman-Cup 2010

Sukces pierwszych regat Northman-Cup skłonił organizatora do nadania wydarzeniu bardziej otwartego charakteru oraz poważnego zwiększenia ilości udostępnianych jachtów.

Oprócz dotychczasowych uczestników z SailForum do regat zaproszono członków forum żeglarskiego Mazury.info.pl, przedstawicieli „Miesięcznika Żagle” oraz klientów firmy „Ahoj Czarter s.c.” i stoczni „Northman”. Organizator przeznaczył również część jachtów pod indywidualne czartery, dla żeglarzy chcących w jesiennej atmosferze miło zakończyć sezon.

Regaty Northman-Cup 2010 odbyły się w terminie 01-03.10.2010 i rozegrane zostały w trzech klasach jachtów: Maxus 33, Maxus 28, Maxus 24 – łącznie 49 jednostek.

Wzięło w nich udział 250 osób. Zwieńczeniem była wieczorna imprezą, połączoną z wręczeniem nagród i koncertem szantowym. Przedsięwzięcie otrzymało tytuł „Złotego Pagaja SailForum 2010” w kategorii „Żeglarskie Wydarzenie Roku”.

Regaty „Northman Cup 2010” zdobyły „Złoty Pagaj SailForum 2010” w kategorii „Żeglarskie wydarzenie roku”.
Zobacz dyplom

regaty-2010

 

Zewnętrzne źródła:

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=8746&postdays=0&postorder=asc&highlight=regaty+northman-cup+2010&start=345
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=1633&postdays=0&postorder=asc&highlight=northman-cup&start=150