• Polski
  • English
  • Русский

CALL OF THE OCEAN

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI #GoSzymon !!!

 

 

Szymon Kuczyński pokonał już 3/4 trasy okołoziemskiego rejsu. Ponad 200 dni samotnej żeglugi, na małym jachcie bez silnika i bez zawijania do portów, to już ogromny wyczyn. Pokażmy mu swoje wsparcie z różnych części Polski i z wielu stron świata.

Wystarczy zrobić zdjęcie z kartką zawierającą tytuł akcji i dodać je w komentarzu na naszym Facebooku lub umieścić fotkę na swoich profilach społecznościowych.

SZCZEGÓŁY NA FACEBOOKOWYM PROFILU STOCZNI  > TUTAJ

 

WIĘCEJ NA TEMAT REJSU

CEL WYPRAWY:

USTANOWIENIE REKORDU ŚWIATA
w samotnej żegludze non stop dookoła Ziemi jako najmniejszy jacht w historii!

SPRAWDZENIE I PRZESUNIĘCIE GRANIC
możliwości człowieka i sprzętu w ekstremalnych warunkach (żegluga przez najbardziej
sztormowe rejony oceanów, niebezpieczeństwo spotkania gór lodowych, bez możliwości wsparcia z zewnątrz).


START
19 sierpnia 2017 roku z miejscowości Plymouth w Wielkiej Brytanii Szymon wypłynął w rejs. Początkowo warunki wiatrowe były słabe lecz już po pierwszej dobie zmieniły się i przywiało 7B prosto w dziób.

META
Angielskie Plymouth. Do opłynięcia 3 słynne przylądki: Dobrej Nadziei na południu Afryki, następnie Leeuwin w południowo zachodniej Australii oraz Horn na południu Ameryki. Planowany czas rejsu: 10-11 miesięcy.

JACHT
Maxus 22 “Atlantic Puffin” ze stoczni Northman (6,36 m dł.) jako najmniejszy polski jacht opłynął świat, jest zwycięzcą wielu morskich regat na Bałtyku (m.in.  Sailbook Cup, Volvo Gdynia Sailing Days, Regaty Unity Line).